Aktualności Aktualności

DRZEWO ROKU 2016

Dajmy szansę naszym leśnym drzewom!

Dęby, sosny, wiązy, topole, klony, lipy… jest, w czym wybierać w naszych lasach. A drzewa wszystkie, jak w wierszu „Wysokie drzewa" L.Staffa: O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa, w brązie zachodu kute wieczornym promieniem, nad wodą, co się w pawich barw blasku rozlewa, pogłębiona odbitych konarów sklepieniem". A wiec zachęcajmy do odkrywania tego piękna przyrody!

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Poszukujemy drzewa z historią, która pobudza wyobraźnię i scala wspólnotę osób mieszkających w danym regionie.

Zgłoszenia do Drzewa Roku 2016 przyjmowane będą do 30 listopada. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na www.swietodrzewa.pl  Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać osoby indywidualne, placówki oświatowe, urzędy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje społeczne, duże przedsiębiorstwa i małe firmy.

Ambasadorami konkursu Drzewo Roku są podróżniczka i autorka Elżbieta Dzikowska, reżyser i senator Kazimierz Kutz oraz  językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek. W finale poprzedniej edycji konkursu Drzewo Roku znalazło się 16 drzew z nadesłanych 115 zgłoszeń z całej Polski. Tytuł Drzewa Roku 2015 zdobył dąb Bolko z Hniszowa w Gminie Ruda – Huta (woj.lubelskie).

Materiały do pobrania