Aktualności Aktualności

Inwentaryzacja łosia 2015

Nadleśnictwo Rajgród w lutym b.r. przeprowadzi inwentaryzację zwierząt kopytnych metodą próbnych pędzeń.

        Pędzenia obejmą około 10% terenów leśnych i bagiennych zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa, czyli około 2000 ha. Działania nasze będą zsynchronizowane z działaniami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 Z uwagi na rozmiar przestrzenny i skomplikowaną logistykę przedsięwzięcia zapraszamy do pomocy wolontariuszy – osoby pełnoletnie i zdolne do kilkugodzinnego marszu po lesie w warunkach zimowych.

Liczymy na zainteresowanie uczniów szkół średnich, studentów i miłośników przyrody. Zapewniamy gorący posiłek, survivalowy wysiłek i wiele wrażeń w kontakcie z dziką przyrodą. Pragniemy, aby czynność badawczo-gospodarcza stała się również interesującą lekcją edukacji przyrodniczo-leśnej przybliżającą jak największej grupie ludzi problematykę ochrony przyrody.

Zdając sobie sprawę jak duże emocje wiążą się z dyskusją o gospodarowaniu populacją łosi (zwłaszcza na naszym terenie) zapraszamy do roli obserwatorów przedstawicieli samorządów, organizacji ekologicznych i media.

W celu uzyskania wszelkich informacji o miejscu zbiórki i innych szczegółach organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail: m.marcinkiewicz@bialystok.lasy.gov.pl lub pod nr. tel: 661 660 158

Wszystkich zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt najpóźniej do 16 lutego 2015r.

            Harmonogram działań:

18 luty 2015r   800  - 1530  Leśnictwa Białaszewo, Przechody

19 luty 2015r.  830  - 1500 Leśnictwa Bełda, Przejma

20 luty 2015r.  830  - 1300 Leśnictwa Kędziorowo, Ruda, Podlasek