Aktualności Aktualności

1000 DRZEW NA MINUTĘ

Kolejna odsłona akcji 1000 Drzew na minutę w Nadleśnictwie Rajgród !

Jej cel to uświadomienie społeczeństwu, że praca leśnika polega na odnawianiu lasów, a nie tylko na pozyskiwaniu drewna.

To hasło sadzimy „1000 drzew na minutę” brzmi niewiarygodnie ! Lecz jeżeli liczbę sadzonek, która pojawia się każdego roku w lesie – 500 milionów – podzielimy przez liczbę minut w ciągu roku to wszystko staje się klarowne.

Sadzenie odbyło się 25.04.2019r. na terenie Leśnictwa Ławsk. Do pracowników Nadleśnictwa Rajgród przyłączyli się: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu. Akcja sadzenia nadzorowana była przez miejscowego leśniczego Krzysztofa Andruka, który opowiedział na czym polega praca leśnika. Dzieciom zademonstrowano również technikę i zasady prawidłowego sadzenia drzew, omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z lasów i niebezpieczeństwa z jakimi możemy się spotkać. W związku z trwaniem okresu zagrożenia pożarowego, pouczono uczestników o zasadach zachowania się w lesie w sytuacji kryzysowej.

Projekt ten to doskonała okazja do przybliżenia dzieciom pracy leśnika, a także przypomnienie roli Lasów Państwowych w zachowaniu trwałości lasów. Spotkanie zakończyło się ogniskiem. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat za wzięcie udziału w akcji oraz drobne pamiątki, wręczone osobiście przez Zastępcę Nadleśniczego - Arkadiusza Malinowskiego.