Aktualności Aktualności

IV Rajd o Memoriał Leśnika Kawalerzysty Mjr Wojsk Polskich Nadleśniczego Antoniego Puszeta

Po raz czwarty Nadleśnictwo Rajgród było organizatorem rajdu o Memoriał Leśnika Kawalerzysty Mjr Wojsk Polskich Nadleśniczego Antoniego Puszeta. W imprezie brali udział miłośnicy jeździectwa jak i rowerzyści.

Dzień Święta Kawalerii Polskiej upamiętnia bitwę pod Komarowem w roku 1920. Włączenie do Święta wyścigu rowerowego pod hasłem "wyścig plutonu kolarzy" miało przypominać o istnieniu w międzywojennych pułkach kawalerii formacji rowerowych.

Pierwsi wystartowali rowerzyści, najszybszy był Marek Małecki, całą trasę pokonał w nieco ponad 30 minut. Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Olszewskiemu a trzecie Henrykowi Krasowskiemu.  Wyznaczona trasa miała charakter przełajowy o długość 12 km (3x4 km). 

Kolejni w rajdzie wystartowali jeźdźcy, mieli do pokonania taką samą odległość. Rozgrywany konkurs odbywał się w oparciu o obowiązujące przepisy i regulamin Polskiego Związku Jeździeckiego. Największą ilość punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobył zespół jeźdźców: Wiktoria Mazur na koniu Topaz, Wiktoria Sienkiewicz na koniu Poryck i Wiktoria Zyzało na koniu Novelis. Reprezentantka Nadleśnictwa Rajgród Ewa Drabek uplasowała się na wysokiej 3 pozycji.

Wyróżnienie również otrzymał najpiękniejszy koń zawodów. Największą ilość głosów od publiczności otrzymał koń PORYCK dosiadany przez Wiktorię Sienkiewicz.

Na imprezie nie zabrakło również atrakcji dla publiczności. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie jedzenia jabłek na czas a następnie trafianie ogryzkami do celu. Ciekawą atrakcją był także pokaz sprawności kawaleryjskiej w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej Garnizonu Suwałki w strojach historycznych z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

Rowerzystów i jeźdźców dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Rajd był też okazją do miłego spędzenia czasu na łonie natury.